W dniach 5-8 grudnia 2016 roku w Zakopanym odbyła się XX Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna Komputerowe systemy wspomagania nauki, przemysłu i transportu „TransComp2016” organizowana przez Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu. W konferencji uczestniczyli przedstawiciele Instytutu Nawigacji Morskiej. Na sesji poświęconej tematyce transportu morskiego prowadzonej przez dr hab. inż. Izabelę Kotowską, prof. nadzw. AM, zostały wygłoszone następujące referaty:
„Analiza symulowanych manewrów antykolizyjnych dla określania spodziewanego działania nawigatora morskiego” wygłoszony przez dra inż. kpt. ż. w. Mirosława Wielgosza.
„Ocena dopuszczalnych rozbieżności kursów rzeczywistych otrzymywanych z żyrokompasu i kompasu magnetycznego, jako nowe spojrzenie na kryterium bezpieczeństwa nawigacji” wygłoszony przez dra inż. kpt. ż. w. Krzysztofa Pleskacza.
„Wykorzystanie metody drzew decyzyjnych w systemie wspomagania decyzji Kapitana statku w sytuacjach awaryjnych” wygłoszony przez mgr inż. st. of. pokł. Marzenę Małyszko.
W sesji tematycznej „Transport Morski” prowadzonej przez dr. hab. inż. kpt. ż. w. Ryszarda Wawrucha prof. AMG referat „The determination of inland vessel’s manoeuvring area using GPS” wygłosiła mgr inż. Paulina Sobkowicz.
W sesji doktoranckiej prowadzonej przez prof. dr hab. inż. Tadeusza Kaczorka referat „Dynamiczne określanie zapasu wody pod stępką na akwenach ograniczonych” wygłosiła mgr inż. Anna Anczykowska.