Akademia Morska w Szczecinie - Strona Główna
 

 

Układ słoneczny składa się ze słońca znajdującego się w centrum układu oraz planet krążących wokół niego. Słońce jest nieporównywalnie większe od sumy mas wszystkich planet w układzie. Słońce jest centrum grawitacyjnym układu. Inne planety oddalone są biliony kilometrów od najbliższej nam gwiazdy. Planety nie świecą jednak mogą odbijać niewielką ilość światła pochodzącego od słońca. Doskonałym przykładem jest tu księżyc........... (więcej!?)

Zestawienie największych statków świata (tankowiec, pasażerski, kontenerowiec, masowiec, samochodowiec, chłodnicowiec, lodołamacz, lotniskowiec, statek przyszłości) chcesz wiedzieć więcej?.......

AIS (System Automatycznej Identyfikacji) jest statkowym systemem nadawczym, który działa jak transponder, operuje w paśmie VHF i jest zdolny na przesłanie i obsłużenie ponad 4500 raportów na minutę i odświeżac dane co 2 sekundy. Używa technologii SOTDMA aby spełniać te wysokie standardy. Zapewnia wymianę informacji między statkami i zapewnia większe bezpieczeństwo żeglugi.